Hodowla kotów egzotycznych

O hodowli

 

Witamy bardzo ciepło w hodowli Soft Pompon, zapraszamy do naszego kociego i rozmruczonego świata. Nasza hodowla zarejestrowana jest w Elitarnym Klubie Kota Rasowego, pod patronatem Felis Polonia.

 

Soft Pompon mała i młoda hodowla kotów egzotycznych

Wszystko zaczęło się od przybycia do naszego domu rudego, krępego i miśkowatego kocurka podobnego do Garfilda. Yum Yum od samego początku był przyjaźnie nastawiony do ludzi i naszego psa rasy Shih tzu. Jesteśmy zafascynowani rasą kotów egzotycznych za ich spokój, delikatność, wspaniałe ubarwienia, cudowne, okrągłe oczy. Koty tej rasy są małe, towarzyskie i po prostu piękne. Z charakteru są bardzo delikatne, przyjacielskie, mocno przypominają persy jednak różni je długość włosa. Czasami włącza się im talent łowczy, ale wolą wylegiwać się na poduchach niż wspinać się lub polować. Egzotyczne, pluszowe misie są otwarte i przyjaźnie nastawione w stosunku do ludzi, innych zwierząt i dzieci. Nie reagują agresywnie na natarczywe głaskanie przez dzieci. Jeśli im się znudzi to wstają i odchodzą.

                         

HODOWLA WOLNA OD PKD. FeLV i FIV negatywny.

                         

„Nie ma nic bardziej miękkiego, nic, co dawałoby skórze odczucie większej delikatności i niepowtarzalności, niż ciepłe i falujące kocie futro.”

– – Guy de Maupassant – – 

Translate »